ecopayz hazard bez blokad

Ruletka – zasady gry czyli reguły gry losowej

Zasady gry losowej ruletka czyli jej podstawowe reguły nie sa skomplikowane. Zadaniem gracza w grze ruletka, jest zwykłe odgadnięcie, w którym miejscu zatrzyma się kulka, która porusza się po puszczonym w ruch kole. Zasady są, więc banalnie proste. Każdy z graczy, stawia swoje żetony na polu, który jego zdaniem jest polem, w którym zatrzyma się kulka. Początkowi gracze, wybierają dość prostą metodę obstawiania,

polegającą na obstawianiu albo czerwonych albo czarnych pól na kole. Gdy kulka zatrzymuje się na danym polu, krupier komunikuje na głos, jakie jest to pole i wówczas typuje zwycięzcę zakładu. Zwycięzcą jest oczywiście ten z graczy, któremu udało się trafnie wytypować miejsce zatrzymania kulki. Jeżeli wszyscy biorący udział w grze gracze, mylili się i nie obstawili poprawnie krupier inkasuje ich żetony.

Ruletka na całym świecie wygląda tak samo i rządzi się tymi samymi zasadami. W kasynach można spotkać dwa rodzaje ruletki. Amerykańskie koło bądź Europejskie. Amerykańska wersja koła ruletki ma dwa zielone pola, z liczbami 0 i 00. Europejska wersja od samego początku, ma tylko jedno zielone pole z jednym zerem. Wszyscy gracze, wolą koło europejskie, gdyż o wiele łatwiej jest im w nim wygrać. Przewaga wygranej kasyna w ruletce amerykańskiej to aż 5, 26 %, natomiast w kole europejskim, to 2,7%. Gracze on line, są spokojni, gdyż w większości kasyn internetowych, ruletkę amerykańską trudno spotkać.

Gracze w grze ruletka mają do wyboru kilka możliwości obstawiania. Ci, którzy grają od lat w ruletkę, wiedzą, że zakłady te różnią się wysokością wypłaty. Wypłata jest w ruletce, odwrotnie proporcjonalna, do prawdopodobieństwa wygranej.

Zakłady oraz %- owe szanse na wygraną, przy każdym postawionym dolarze.
Pojedynczy numerek – to 2, 7% szans, wypłata 36 $
Podwójny zakład – to 5, 4% – szans, wypłata 18%
Poczwórny zakład – to 10, 8% – szans, wypłata 9$
Kolumna - to 32,4%- szans, wypłata 3$
Tuzin (1-12,13-24, 25-36) – to 32.4%- szans, wypłata 3$
Parzyste/nieparzyste – to 48,6%- szans, wypłata 2$
Czerwone/czarne - to 48,6%- szans , wypłata 2$
1-18/ 19-36 – to 48,6%- szans, wypłata 2$

W ruletce, bardzo ważna jest umiejętność położenia żetonu w odpowiednie miejsce na stole, tak by przy ewentualnej wygranej, nie było wątpliwości. W zakładzie podwójnym, należy położyć żeton pomiędzy dwoma polami, natomiast w zakładzie poczwórnym na tzw. krzyżyku, czyli miejscu, w którym stykają się wszystkie cztery pola. Pozostałe zakłady nie stanowią problemu, gdyż żetony kładzie na konkretne wytypowane przez siebie pole.

Gracz ma również prawo obstawić na kole, pole z numerem 0. Jest to specyficzne pole, którego wypłacane kwoty, zależą od:

Gdy gracz obstawia 0 bądź jego kombinacje (split, corner, street) – kasyno wypłaca wygraną na tych samych zasadach, co w przypadku obstawienia innego numeru.
Gdy gracz obstawia szanse proste i wypadnie 0 – przegrywa połowę stawki.
Gdy gracz obstawia tuziny lub kolumny i wypadnie 0 – zakład taki przegrywa.
hazard internetowy