ecopayz hazard bez blokad

Hazard i gry hazardowe w średniowieczu

gra w kartyHazard odegrał swoją rolę w historii. Około roku tysięcznego naszej ery, król Norwegii Olaf i król Szwecji Olaf toczyli ze sobą spór o Hising,

częściowo odizolowany obszar, do którego obaj rościli sobie prawa. Ponieważ tego sporu nie byli w stanie rozwiązać w sposób dyplomatyczny, to wymyślili inny sposób. Otóż postanowili zagrać o Hising w kości. Zasady były proste. Rzut dwiema kostkami. Kto wyrzucił więcej oczek, temu przypadał sporny obszar. W pierwszym rzucie obaj wyrzucili po sześć oczek na każdej kostce. Zrobiono dogrywkę. Szwedzki król wyrzucił dwie szóstki, a norweski szóstkę tylko na pierwszej kostce. Mówi się, że druga kostka pękła i pokazała siedem… W efekcie Norwegia otrzymała terytorium.

Hazard w średniowieczu stał się tak popularny, że władcy niektórych krajów zabronili swoim żołnierzom brania udziału w takich grach, bo odciągało ich to od wykonywania obowiązków. Mówi się, że król Anglii Henryk VIII zakazał hazardu, po tym jak dowiedział się, że żołnierze spędzają więcej czasu na grach, niż na pracy.

hazard internetowy