ecopayz hazard bez blokad

Bingo gra losowa w kasynach naziemnych Internecie

bingo gra hazard
Bingo! Każdy z nas czasem używa tego zwrotu, kiedy chcemy wyrazić, że mamy rację i trafiliśmy w dziesiątkę. Tak głęboko zakorzeniło się w kulturze, że stało się elementem naszego codziennego języka (ciekawe co by na to powiedział profesor Miodek).

Nie można się jednak temu dziwić. Historia gry liczy już około pięciuset lat. Wszystko zaczęło się w okolicy tysiąc pięćset trzydziestego roku we Włoszech. To tamtejsza loteria państwowa zwana „Lo Giuoco del Lotto D’Italia.” jest prekursorem tej niezwykle popularnej gry. Nadal, w każdą sobotę odbywają się we Włoszech losowania. Kiedy bingo pojawiło się we Francji pod koniec lat siedemdziesiątych, osiemnastego wieku, zyskało nazwę „Le Lotto”. Niemcy, słynące z pragmatyzmu, po zadomowieniu się tam bingo, używały tej gry nie tyle do czystego hazardu, a do celu w dydaktycznych. Nauka matematyki, czy historii stała się przyjemniejsza i łatwiejsza w odbiorze przez dzieci.

Pierwotnie bingo nazywało się „Beano”! Gra ta, dotarła do brzegów Ameryki w 1929 rozgrywana była na różnego rodzaju targach i festynach, gdzie osoba losująca, wybierała dysk z liczbą z pudełka po cygarach. Gracze zasłaniali swoje karty fasolą i krzyczeli „Beano”, kiedy zauważyli wygraną. W Nowym Jorku, pewien sprzedawca (lub producent – źródła podają różnie) zabawek, Edwin Lowe uznał, że zasłyszane od jakiegoś gracza „bingo” (niektórzy twierdzą, że było to „bongo”, ale to niepolityczne) jest bardziej chwytliwą nazwą i można na tym zarobić. Później wynajął profesora matematyki z Uniwersytetu Columbia, który nazywał się Carl Leffler. Naukowiec miał za zadanie zwiększyć jak to tylko możliwe ilość kombinacji liczb dostępnych w Bingo.

Bingo jest niezwykle dochodową formą rozrywki i hazardu. W każdy weekend, Amerykanie wydają ponad sto milionów dolarów tylko na tę grę.

hazard internetowy